Tupadły k/Jastrzębiej Góry, noclegi, informacje, wczasy w Tupadłach

Chałupy

Chałupy

Popularna miejscowość wczasowa Chałupy leży na Mierzei Helskiej, raptem 8 kilometrów od Władysławowa. Nazwa miejscowości pojawiła się po raz pierwszy w 1920 roku, choć sama wieś ma starsze korzenie.

2 lata później poprowadzono poprzez miejscowość linię kolejową która połączyła Hel z Władysławowem. Stopniowo, dawna wioska rybacka zaczęła przekształcać się w znany kurort nadmorski.

Dziś Chałupy to przede wszystkim uznany ośrodek kitesurfingu i windsurfingu. Ze względu na położenie nad spokojną oraz płytką Zatoką Pucką to idealne wręcz miejsce do lekcji tych sportów. Każdy kto natomiast posiada już wprawę w tych dziedzinach ma sposobność sprawdzić się na otwartym Bałtyku. Funkcjonuje tutaj dużo szkółek i wypożyczalni sprzętu, tym samym każdy zdoła podjąć próbę, być może będzie to jego ulubiony sport. Do tego, co roku, odbywają się tutaj regaty starych łodzi rybackich.

Chałupy to także, albo nade wszystko, plaża i związane z nią kąpiele morskie oraz słoneczne. W pobliżu ulicy Bosmańskiej, w sezonie letnim czynne jest strzeżone kąpielisko. Urlopowiczów wita piaszczysta, czysta oraz szeroka plaża, na której nie ma ścisku. Niedaleko wsi znajduje się plaża naturystów, którą w latach 80-tych hitem „Chałupy welcome to” rozsławił Wodecki.

Jeżeli frapujesz się które noclegi nad morzem rozważyć planując wakacje, być może skusisz się na Chałupy? Baza noclegowa i gastronomiczna jest tutaj tak obfita, iż każdy winien odszukać coś co trafi jemu do gustu.

Polecamy:

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi

Karwia nad morzem

Karwia noclewgi nad morzem