Tupadły k/Jastrzębiej Góry, noclegi, informacje, wczasy w Tupadłach

Kuźnica

Kuźnica

Jeszcze 350 lat temu Kuźnica była na wyspie, wówczas Mierzeja Helska była ciągiem wysepek, jakie z biegiem lat połączyły się, tworząc mierzeję, kształtem przypominająca kosę.

Warto, decydując się na noclegi nad morzem pomyśleć o Kuźnicy – nieopodal plaży, nie jest tutaj tłumnie – to atuty Kuźnicy.

Kuźnica, dawniej najbardziej zasiedlona wioska mierzei, dzisiaj jest częścią Jastarni. Jest to również wzięta miejscowość urlopowa, turyści zaczęli w to miejsce zjeżdżać wraz z wybudowaniem linii kolejowej łączącej Hel z Władysławowem w 1922 r. To tutaj linia kolejowa znajduje się najbliżej brzegu Bałtyku. I trudno się dziwić, Mierzeja Helska w pobliżu Kuźnicy jest najwęższa – ma zaledwie 200 metrów szerokości.

Kuźnica to również duży ośrodek rybacki. Miejscowa ludność parała się rybołówstwem od wieków. I po dziś dzień, pomimo silnie rozwijającej się turystyki w Kuźnicy podtrzymywane są tradycje rybackie. Ocalała także tradycja czerwcowej, pielgrzymki łodziami do kościoła p.w. Świętych Piotr i Pawła w Pucku. Tuż przy Zatoce Puckiej leży port rybacki, zabezpieczony dwoma falochronami, z basenem portowym o powierzchni 3,5 hektara. Rozbudowano nabrzeże, pobudowano budynek bosmanatu. W tej okolicy bez trudu znaleźć można świeżą rybę, skorzystać z propozycji wielu wędzarni oraz smażalni.

Miejscowa plaża leży od strony otwartego Bałtyku, jest drobno piaszczysta, szeroka, a na plażę z miejscowości wiodą dwa przejścia. Aby dojść do plaży trzeba pokonać tory kolejowe. Na plaży natomiast, można zastać wielobarwne łodzie rybackie.

Nadzwyczaj płytkie wody Zat. Puckiej stwarzają wspaniałe warunki do ćwiczenia windsurfingu. Ciekawostką organizowaną w tej miejscowości jest „Marsz Śledzia„. Impreza ta propaguje turystykę nad zatoką, bezpieczny wypoczynek nad morzem i ochronę przyrody. Marsz organizowany jest mielizną nazywaną Rybitwią Mielizną pomiędzy Rewą na stałym lądzie, a Kuźnicą na mierzei. Ponadto, przez Kuźnicę wiedzie trasa rowerowa.

Miejscową bazę noclegową stanowią głównie pensjonaty oraz domy wypoczynkowe proponujące noclegi w Kuźnicy. Odnajdziemy także kempingi.

Polecamy:

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi

Karwia nad morzem

Karwia noclewgi nad morzem