Tupadły k/Jastrzębiej Góry, noclegi, informacje, wczasy w Tupadłach

Puck

Puck

Nad zatoką Pucką, między Gdynią i Władysławowem zlokalizowane jest około 11-to tysięczne miasteczko powiatowe – Puck. Dzieje Pucka sięgają XII w., a już w I-szej połowie stulecia XIII-tego uzyskał statut miasta. Puckiem przez te wszystkie lata władali Książęta Pomorscy, Zakon Krzyżacki, ba nawet król Szwecji oraz oczywiście Prusacy i Polacy.

Nic więc dziwnego że, w mieście zachowało się wiele zabytków: barokowy, ryglowy szpital dla ubogich – w tej chwili Muzeum Ziemi Puckiej – kościół parafialny św. Piotra i Pawła z XIII-tego stulecia (do tego kościoła odbywa się tradycyjna pielgrzymka rybaków łodziami z Kuźnicy), dawne, pochodzące z XVIII i XIX wieku kamienice miejskie z XIX-wiecznym ratuszem. Mało tego, w mieście spotkać można specyficzne dla tego regionu domy szachulcowe.

Puck wczasy nad morzem

Puck to rzecz jasna obiekt wyjazdów wakacyjnych wielu naszych rodaków. Przyciąga ich dogodne położenie Pucka, piaszczyste plaże ze zabezpieczanymi przez ratowników kąpieliskami, tutejszym molem, malowniczym portem rybackim i mariną. Zważywszy na lokalizację nad zat. Pucką – najlepszym w Polsce położeniem do oddawania się windsurfingowi i kitesurfingowi – Puckie plaże obfitują w kolorowe żagle i latawce. Można w tej okolicy również zachwycać się ekskluzywnymi jachtami pływającymi po zatoce Puckiej, a również wybrać się stąd w niedługi rejs po niej. Oczywiście w Pucku i okolicy wytyczonych jest dużo ścieżek do turystyki rowerowej i pieszej.

Urlopowicze wybierający noclegi nad morzem i wybierający Puck nie będą zawiedzeni. Czeka na nich różnorodna baza gastronomiczna: restauracje, lodziarnie, kawiarnie, smażalnie, bary i budki z kebabem, hamburgerami i lodami. Podobnie różnorodna jest baza noclegowa. Wyrafinowane apartamenty, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domy wypoczynkowe, domki letniskowe jak i tanie kwatery prywatne – to wszystko tworzy noclegi w Pucku.

Polecamy:

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi

Karwia nad morzem

Karwia noclewgi nad morzem