Tupadły k/Jastrzębiej Góry, noclegi, informacje, wczasy w Tupadłach

Gdynia

Gdynia

Gdynia – jedno z miast Trójmiasta – to mające najwięcej mieszkańców miasto w naszym kraju nie będące stolicą województwa – zamieszkuje je bez mała ćwierć miliona mieszkańców. Jest równocześnie najmłodszym z miast w Trójmieście – prawa miejskie Gdynia otrzymała w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Gdynia, choć jej historia sięga XIII stulecia, zaczęła się w rzeczywistości rozwijać dopiero w latach 20 XX wieku. Głównie dzięki budowie portu morskiego i wojennego – dającego dostęp do Bałtyku II Rzeczypospolitej – zanim wybuchła Druga Wojna Światowa mieszkało tu nieomalże 130 tyś. mieszkańców.
Gdynia to 2-gi, co do przeładunku, krajowy port morski, specjalizujący się przede wszystkim obsługą kontenerów. Jednocześnie to kluczowy trójmiejski port pasażerski, to stąd opływają promy do Szwecji. To też wielki port rybacki, a na Oksywiu zlokalizowany jest port wojenny – zasadnicza baza morska 3 Flotylli Okrętów MW. W Gdyni znajduje się też największa w Trójmieście marina. Może ona przyjąć do 300 jednostek, o długości do 24 metry i zanurzeniu do 3 metrów. Odbywa się tu wiele imprez żeglarskich jak na przykład The Culture Tall Ships Regatta. Zaletą mariny jest to, iż położona jest ona bez mała w centrum miasta, w przeciągu 10 minut żeglarze mogą dotrzeć się na węzłowe ulice Gdyni.
W Gdyni odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych – a najbardziej znany jest, odbywający się od 1986 roku, festiwal polskiego kina – Gdynia Film Festival – obrazy konkurują o główną nagrodę – Złote Lwy.
Gdynia to dla dużej ilości Polaków – miejsce wypoczynku nad Bałtykiem. Gdyński OSiR wyznacza tutaj cztery kąpieliska: Babie Doły, Śródmieście, Redłowo i Orłowo. Długość strzeżonych plaż to 100-200 metrów, a codziennie nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa 35 ratowników.
W Gdyni każdy turysta znajdzie odpowiedni dla siebie nocleg. Od wygodnych hoteli oraz apartamentów, poprzez ośrodki wczasowe i pensjonaty, aż po pola namiotowe (sprawdź ofertę: www.gdynia.com.pl/noclegi).

Polecamy:

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi

Karwia nad morzem

Karwia noclewgi nad morzem