Tupadły k/Jastrzębiej Góry, noclegi, informacje, wczasy w Tupadłach

Karwia

Karwia

Karwia to ongiś rybacka wieś, w dzisiejszych czasach atrakcyjne, nadmorskie letnisko z dwoma strzeżonymi latem kąpieliskami. Historia Karwi jako letniska sięga 20-lecia międzywojennego, gdy do Karwi zaczęli przybywać pierwsi turyści.

Długa na około 3 kilometry a szeroka na ok. 80 metrów plaża to niezaprzeczalna wartość Karwi. Plażę od letniska oddziela obrośnięty sosnowym lasem pas wydm. Powabu Karwi dodaje usytuowanie w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, w niedalekiej odległości od dwóch rezerwatów przyrody: „Bielawa” i „Przylądek Rozewie”. W Karwi zachowały się też pamiętające jeszcze XIX w. domki o zwyczajowej dla Kaszubszczyzny budowie szkieletowej. Prócz plaży najwięcej wczasowiczów spotkać można na ul. Kopernika i Wojska Polskiego, gdzie przyciągają przeróżne obiekty gastronomiczne a także sklepiki pamiątkarskie.
Każdy odwiedzający może wybrać dogodne dla siebie zakwaterowanie: pensjonaty, domy wypoczynkowe, pokoje w Karwi, apartamenty i domki nad morzem – to wszystko czeka na turystów po wpisaniu frazy: KARWIA NOCLEGI w wyszukiwarkę internetową.

Polecamy:

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem

Ostrowo Noclegi

Ostrowo noclegi

Karwia nad morzem

Karwia noclewgi nad morzem